Вхід на сайт

Подорожуємо Україною

Карпати й Закарпаття. Відпочинок цілий рік
Опубликовано, 16 Травня 2015 р.

Напевно, немає жодної людини в Україні, хто б не мріяв про відпочинок у Карпатах.
Українські Карпати й Закарпаття — були завжди популярними поміж шанувальників морозного повітря, активного відпочинку та гірськолижних трас. Нині дедалі більше українських і зарубіжних туристів відвідують ці унікальні місцини не лише взимку, а й улітку. Тобто цілий рік! Відпочинок у горах став популярним серед дорослих і дітей.
У невеличких гірських селах місцеві мешканці ще й досі зберігають національні обряди й традиції. Крім активного відпочинку, можна ознайомитися із безліччю історичних і природних пам’яток цього чарівного краю.
Водоспади, мінеральні джерела, печери, скелі, річки й озера, фортеці, замки та монастирі, колиби з їхніми національними стравами — вибір за вами!

Основні регіони
Прикарпаття (Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька області) і Закарпаття (Закарпатська область).

Основні курорти
Буковель, Верховина, Ворохта, Драгобрат, Косів, Моршин, Мукачеве, Орів, Орявчик, Поляна, Свалява, Сколе, Східниця, Славське, Тисовець, Трускавець, Ужгород, Хуст, Шаян, Яремче.

Організація відпочинку
Самостійна й організована.

Сезонність
Цілий рік!

Вартість
На будь-які смак і гаманець, від приватної оренди до мережевих готелів!

Основні пам’ятки й факти
Гора Говерла — найвища вершина Карпатських гір, 2061 м над рівнем моря. Перший туристичний маршрут на Говерлу прокладено 1880 року.

Гірське озеро — Синевир у Межигірському районі Закарпатської області. Площа — 7 га, глибина — до 24 м.

Скелі Довбуша — названі на честь «карпатського Робін Гуда» Олекси Довбуша.

Долина нарцисів — знаходиться неподалік м. Хуст у Закарпатській області.

Джублик — невеличке селище, унікальне своєю маленькою каплицею, що символізує об’єднання двох релігій — католицької та християнської.

Селятин на Буковині — найбільш грозове місце України.

Рахів — найбільш високогірне місто. Середня висота становить 820 м над рівнем моря.

Найдовший тунель — залізничний на відтинку Скотарське — Бескид завдовжки 1747 м, споруджений у 1887 році.

Найдовший віадук — залізничний міст на відтинку Воловець — Бескид, споруджений у середині 1880-х, заввишки 33 м і завдовжки 270 м.

Найбільший кам’яний залізничний міст знаходиться у смт Ворохта, споруджений у 1895 році. При загальній довжині 130 м проліт сягає 65 м. Це один із найбільших кам’яних мостів у світі.

Трембіта — найбільший духовий музичний інструмент, схожий на конічну дерев’яну трубу без бокових отворів, завдовжки до 4 м.

Чани в Карпатах — стародавня SPA-процедура. Просто неба встановлюється величезний металевий котел (чан), у якому можуть поміститися декілька людей.

Це лише незначна частина того, що можна побачити в Карпатах, не кажучи вже про кришталево чисте повітря, вікову природу й гостинних господарів цього унікального куточка на карті Європи!

Матеріал опубліковано в журналі "Смачна подорож" №6 '14.